دخترکان سرزمينم

چقدر دیوارهای این اتاق امشب تنگ شدن.دلم می خواست سقف اتاق روی سرم خراب می شد.خدای من.چرا هیچ کس کاری نمی کنه.چرا همه سکوت کردن.پس برا چی قلم بدست گرفتیم و می نویسیم.چرا همه فراموششون کردیم.آقایون که مشغول تقسیم ثروت و قدرتن و شماهام که فقط از اونها حرف می زنید.پس کی باید به فکر دخترایی باشه که فرستاده می شن برا شیخ نشین های عرب.دخترایی که برای یه تیکه نون خشک خودشون  خودشون رو تسلیم کس و ناکس می کنند.وای!چقدر دیگه باید بشنوم که دخترای ایرانی رو در فلوجه به حراج گذاشتن.چقدر دیگه رفقا باید برام از دخترایی بگن که به چه قیمتی به اروپا رفتن.خدای من!هنوز حرفهای یاور در مغزم روی دور تکرار است.

می پرسن چرا از شیخ نشین ها متنفری.چی باید بگم.بگم یاد رفته حرفهای هدی رو وقتی از مکه برگشته بود.بگم یادم رفته که دخترای سرزمینم در آغوش اونها به خواب می رن و مدتی بعد وقتی دیگه حرمسراشون جا نداشت مثل یه تیکه زباله دور ریخته می شن؟حالم از همه دنیا بهم می خوره.کاش این دیوارها امشب رو بر من سیاه می کردن.

مدتهاست وقتی به خیابون می رم چشمانم رو می بندم.می بندم که نبینم دخترکانی که تا دیروز در کنار من پشت نمکت بودن حالا در انتظار بوق ماشینی و...!چشمانم رو می بندم و گوشهام رو کر می کنم.که نشنوم روزی چند دختر برای نداشتن خرج زندگی خود فروشی می کنن.چشمانم رو می بندم و گوشهایم رو کر می کنم و دهنم رو گل می گیرم که نگم چه بر سر یرزمینم می آورند.

چشمانم رو می بندم گوشهایم رو کر می کنم و دهنم رو گل می گیرم که نبینم نشنوم و نگویم که شاید خواب قبل از ناهار آقایان کمی چاشنی کابوس به خود نگیرد.

قیافه شرقیم رو داغون خواهم کرد که روزگاری که از این سرزمین رفتم ازم نپرسن تو از سرزمینی اومدی که دخترکانش برای یه رختخواب راحت خود فروشی می کنن؟!چون جوابی ندارم که بدم!

***********

چشمانش خیره مانده بود در رقص شعله های شمع .مست و خمار چشم دوخته بود به بازی شعله ها.قلمی بدست داشت و کاغذی روبه رو.شانه هایش می لرزید و اشک بی تابی می کرد.دستش لرزید.لحظه یی پشیمان شد.عجب رقصی می کردن شعله های امشب.اینبار دستش نلرزید.قلمش را،توتمش را،سرشتش را و زبان گویایش را در قطرات شمع فرو برد.ناله ی ضعیفی بلند شد و آنگاه خون قلمش خشک شد.همان خونی که روزگاری به آن قسم می خورد.کاغذها رو بالا برد و شعله ها سپرد.

اشک امان از کف داد و شانه هایش لرزید و خیره ماند در رقص شعله های شمع.به حرفهای ناگفته می اندیشید.به ناگفته هایی که این قلم باید می گفت.و حال گوشه یی خاموش شده بود.چشمانش خیره مانده بود در رقص شعله های شمع.

تقدیم به همه رفقا و یارانی که بودن و حال لب فرو بستن.کیمیای نازنین،مهرداد برادرم،گلناز مهربون ،زینب عزیز و رفیق یاور.این روزها ازحرفهای آیدین ص نیز بوی الرحمن می یاد و رفیق مهر.

نمی دونم خیلی زود تنها شدیم.و شاید به قول کیمیا:

 «آن که دانست زبان بست
وان که می گفت،ندانست.....»

/ 31 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بچه های ازادی

سلام ودرود بشما مطلب جالبی بود به ماهم سر بزنيد فعلا بدرود

سلام

دختر اريای نگران نباش ستارخانی مياد با لشکری از ژسرانش مطممين باش جون من فدای وطنمه مردم اذربايجان و اذری نزادا اماد ه جنگيم بريا ايران وقتی قضيه فجيره رو خوندم و حراج دخترای اريانی شب خواب ستارخانو ديدم که بادست بهپرچم سياهی اشراه ميکرد و چشمش گريان بود ما نميزاريم مطممين باش ايران پاينده و اريا پاينده قسم به سبلان مدفن زرتشت ما اماده نبرديم

ariana

ريحان جان دارم خفه می شم از شدت بغض .... همه رفتند .... مبارزه فايده ای نداره .... مبارزه برای کی؟برای چی؟ .... خستم .... خسته .... گردابييه که همه رو داره می کشه تو .... از زندگيم سيرم .... وااااااااااااااای

اره سانسور- تيشه آگاهي

آدرس اين سايت ها را كپی و در محل آدرس جستجوگر خود بگذاريد./ بهترين نرم افزار JAP است كه سايت اصلی آن فيلتر گذاری , ولی مي‌توان به آدرس: http://www.pc-magazin.de/datatip/common/dtt/file.php?areaid=38&orderby=Title&dsp_start=105&fileid=2618 مراجعه و يا آنرا مستقيما از آدرس :http://www.systemhaus brandenburg.de/download/tools/win9x_nt4_2000/sicherheit/japsetup.exe دانلد كنید. حجم نرم افزار11374 كيلو بايت , بهتر است برای دانلد از نرم افزار های كمكی استفاده شود. افرادی كه از هكرها خيلی می ترسند , از نرم افزار Peekabooty استفاده كنند كه بصورت Open source است , حجم Setup آن 4316 كيلو بايت .می باشد كه از اين آدرس قابل دريافت مستقيم از: http://cesnet.dl.sourceforge.net/sourceforge/peekabooty/Peek-A-Booty-Setup.EXE كسانی كه مايلند آموزش نوشتن اين نرم افزار رو فرا بگيرند , مطالب رو از اين آدرس دريافت كنند:(1248KB): http://cesnet.dl.sourceforge.net/sourceforge/peekabooty/peekabooty-developer-docs-0.7.5.3.zip سورس اين , با حجم 13 كيلو بايت نيز , موجود است.

یاور

کجائی ؟!!!

هیچ کس

سلام باید بگم متنت قشنگ بود و روون ولی خودت از این جمله ها و حرفهای تکراری خسته نشدی توروخدا بیاین به فکر حرفهای جدید باشین اینارو همه از حفظن

قالب وبلاگ

چو ایران نباشد تن من مباد .......سلام . قالب وبلاگ فروهر برای ايران دوستان عزيز در آدرس زير آماده شده .به امید روزگاری سبز ... موفق باشيد

arya

درود بر شما - پاينده ايران